Kurs na ręczne przeszycia

kurs na ręczne przeszycia

Do ręcznego przeszywania papieru potrzebne są:

  1. Papier do obszycia – tutaj użyłam papieru do scrapbookingu 200g.
  2. Igła – najzwyklejsza. Te specjalne do scrapbookingu są dużo za duże, za grube i nie są zakończone na ostro, będą robić szerokie, brzydkie dziury.
  3. Nici (kordonek/nici do jeansu)
  4. Tekturka
  5. Linijka z dziurkami
  6. Pinezka – z dużym łepkiem, będzie się znacznie lepiej za nią chwytać.

Kordonek jest grubszy od nici, robi większe dziury, a także bardziej się strzępi na długości, ale wg mnie obie nici wyglądają bardzo dobrze w końcowym efekcie. Tutaj użyłam kordonka. Jak widać na obrazku nici mi się skończyły;)

kurs na ręczne przeszycia

Najlepszym sposobem na proste, gęste dziurki, to linijka z dziurkami. Mam ich kilka, ale wydaje mi się, że najlepsze przeszycia wychodzą gdy dziurki są co 2,5mm.

Linijka z dziurkami jest prezentem od Taty, nie widziałam czegoś takiego w żadnym sklepie. Aby ją wykonać, potrzebujecie wiertarki precyzyjnej z cienkim wiertełkiem i zwykłej, plastikowej linijki.

Można zrobić dziurki, albo przynajmniej zaznaczyć w którym miejscu mają być, za pomocą radełka, ale gdy wciska się radełko w papier, to niestety papier się gniecie, otwory z radełka, robią taką rynnę, papier podnosi się po bokach.

Dlatego polecam zdecydowanie bardziej taką linijkę. Niestety linijka jest bardziej pracochłonna od radełka, ale efekt końcowy jest tego warty 🙂
linijka do ręcznego przeszywania

Na tekturce kładę papier, przykładam linijkę, a pinezką robię dziurki starając się nie przesuwać linijki. Tekturka jest po to, żeby pinezka po przejściu przez otwór łatwo wbijała się w podłoże.

kurs na ręczne przeszycia

A tak wygląda papier „odziurkowany”. Jeśli nie chcemy żeby nasze nici były brudne od późniejszego tuszowania, a strzępienie nie spowodowało, że nici będą za blisko brzegu, można przed obszyciem potuszować papier i postrzępić go. Jeśli zrobimy to później, efekt będzie bardziej nieobliczalny 🙂 a to też ma swój urok!!

kurs na ręczne przeszycia

A tak wygląda tył podziurkowanego papieru. Ta strona jest brzydsza, ponieważ dziurki są postrzępione. Dlatego należy pamiętać, żeby pinezkę zawsze wbijać w papier po stronie, którą będziemy eksponować.

kurs na ręczne przeszycia

Teraz wystarczy już tylko zacząć przeszywać.

kurs na ręczne przeszycia

kurs na ręczne przeszycia

kurs na ręczne przeszycia

kurs na ręczne przeszycia

kurs na ręczne przeszycia

Po kilku przeciągnięciach wygląda to tak:

kurs na ręczne przeszycia

A po kilkunastu minutach tak:)

kurs na ręczne przeszycia

Końce nici trzeba zawiązać na supełek, żeby cała praca się nam nie rozplątała.

Z tyłu tak:

kurs na ręczne przeszycia

Mam nadzieje, że ręczne przeszycia nie będą teraz dla Was problemem. Wiecie już jak to robić i jakie jest to proste!

Podziel się z bliskimi
Zobacz również
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby publikacji komentarza. Dane zostaną zapisane na serwerze i w Twojej przeglądarce w pliku cookie. Dowiedz się więcej.